Deníček: Co je nového v IS MU?

RSS Provozovatelé, vývojáři a další pracovníci okolo IS MU se budou snažit sem psát o nových věcech, změnách, opravách apod. v systému. Budou psát o věcech, které se nějak dotýkají uživatelů. I když se budou snažit psát tak, aby uživatelé obsahu sdělení rozuměli, nebude možné pochopit vše. Zvláště pak vyjádření o aplikacích, ke kterým všichni uživatelé nemají přístup. Nepředpokládáme, že všichni budou tento blog číst. Je jen pro zájemce. Neočekávejte prosíme dlouhé příspěvky obsahující úvahy, buďte připraveni na krátká oznámení.
Vlastníci blogu: FI:E-technici, FI:IS-technici, FI:servistech, FI:Vývojový tým IS MU, Ing. Jitka Brandejsová, 2893, doc. Ing. Michal Brandejs, 2116
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv přihlášený v ISu
« 1  ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35  ... 91 »

Úpravy v tisku druhopisů diplomů

referent
V aplikacích pro tisky druhopisů byly implementovány následující změny:
  • Při tisku druhopisů diplomů studií, která byla absolvována před rokem 2006, aplikace nově automaticky vytiskne na místo razítka zkratku "L. S." (locus sigilli).
  • Pro nově tištěné diplomy a Diploma Supplementy přibyla funkce, která usnadní tisk případného druhopisu v budoucnosti.

Pro uložený druhopis je možné volitelně nastavit vytištění zkratky "v. r." za jméno tehdejšího rektora, resp. děkana, podle toho, zda tato osoba je či není v době tisku druhopisu ve funkci. Také je možné nově vložit číslo jednací daného druhopisu, které rovněž IS automaticky na druhopis doplní.

Upozorňujeme, že tento způsob tisku není možné zapnout pro dříve vydané diplomy, byť jsou již jejich druhopisy v ISu uloženy. V těchto případech je zapotřebí doplnit případné zkratky "v. r." a číslo jednací ručně tak, jak tomu bylo doposud.

Skenovací testy v agendě Přijímací řízení v IS MU

Informačně přínosné | 3 | 3
Mgr. Andrea Pavliňáková (CVT FI MU), učo 3221
správce

Vzhledem ke zvyšující se poptávce fakult po realizaci skenovacích testů v IS MU
při přijímacím řízení, byly realizovány změny v agendě Správa odpovědníků k
přijímacímu řízení. Díky změnám se zvýšila bezpečnost testů a usnadnila se
detekce chyb způsobených uchazeči. Uživatelé, kteří jsou pověřeni s odpovědníky
pro přijímací řízení manipulovat (tvořit nebo kontrolovat zadání přijímacích
testů), musejí mít nově přiděleno právo "prijriz_otazky". Právo jim umožní
spustit aplikaci pro správu přijímačkových odpovědníků, dostat se na rozcestník
k operacím nad odpovědníky nebo manipulovat s obsahem přijímaček v úložišti.
Právo přiděluje fakultní správce práv. Vzhledem k citlivosti zpřístupňovaného
obsahu, je vhodné nastavení práva konzultovat s fakultním e-technikem.

Přijímací řízení -> Správa testování

Informace k nastavení prodeje v Obchodním centru MU

uživatel
Pro organizátory konferencí, seminářů a dalších akcí na MU, kteří mají zájem o nastavení prodeje v Obchodním centru, jsme připravili novou nápovědu.
Zájemci zde naleznou podrobné informace o tom, jak prodej prostřednictvím OC MU funguje, jaké jsou možnosti nastavení a jaké údaje potřebují IS-technici, aby mohli nabídku do OC zadat.

Nápověda -> Komunikace... Prodej v Obchodním centru MU – pro organizátory akcí

Úprava aplikací Tisk diplomu a Tisk druhopisu

referent

Zveřejnili jsme upravenou verzi aplikací Tisk diplomu a Tisk druhopisu diplomu v