Deníček: Co je nového v IS MU?

RSS Provozovatelé, vývojáři a další pracovníci okolo IS MU se budou snažit sem psát o nových věcech, změnách, opravách apod. v systému. Budou psát o věcech, které se nějak dotýkají uživatelů. I když se budou snažit psát tak, aby uživatelé obsahu sdělení rozuměli, nebude možné pochopit vše. Zvláště pak vyjádření o aplikacích, ke kterým všichni uživatelé nemají přístup. Nepředpokládáme, že všichni budou tento blog číst. Je jen pro zájemce. Neočekávejte prosíme dlouhé příspěvky obsahující úvahy, buďte připraveni na krátká oznámení.
Vlastníci blogu: FI:E-technici, FI:IS-technici, FI:servistech, FI:Vývojový tým IS MU, Ing. Jitka Brandejsová, 2893, doc. Ing. Michal Brandejs, 2116
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv přihlášený v ISu
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  ... 84 »

Export nově přidané literatury u předmětů

RNDr. Ing. Lucie Pekárková (CVT FI MU), učo 60555
správce

Zejména pro potřeby knihovníků jsme vytvořili jednoduchou aplikaci pro export
nově přidané literatury k předmětům v katalogu. Export se provádí pro vybranou
fakultu a období od data, které si zadá uživatel.

Předměty... Prohlídka → Změny v literatuře předmětů

Nová možnost vyhodnocování splnění kontrolní šablony

referent
Zveřejnili jsme řešení pro vyhodnocování duplicit v kontrolních šablonách. Pokud je jeden předmět zařazen do více sekcí kontrolní šablony a student si musí vybrat, pro kterou sekci chce splnění předmětu započítat, lze šablonu označit speciálním příznakem, který změní algoritmus pro vyhodnocování průchodu.

Student si předmět započítání předmětu vybere v nové aplikaci "Zařazení předmětů v kontrolní šabloně ".

Podrobnosti najdete v Nápovědě.

Nové funkce v agendě Přijímací řízení

referent
Pracovníci studijních oddělení mohou využít nové funkce v agendě Přijímací řízení.
  • Přidali jsme možnost nahrát k přihlášce požadované soubory namísto uchazeče. Referenti mohou soubor nahrát či smazat kdykoliv bez ohledu na termín sběru, soubory se přenesou do spisu uchazeče v Úřadovně.
  • Dále jsme rozšířili Import údajů do přihlášek o možnost hromadného vložení informace o tom, že uchazeč doložil žádost o prominutí přijímací zkoušky.

Manipulace se seznamem kombinací k běhu v nové podobě

referent

Sjednotili jsme vypisování dříve akreditovaných oborů a nově akreditovaných
programů do nové verze aplikace Manipulace se seznamem kombinací k běhu
přijímacího řízení.

Na jednom místě tedy lze vypsat veškeré kombinace pro daný běh.

Navíc je k dispozici filtr, pomocí kterého je možné lépe kontrolovat, jaké
všechny programy/obory jsou vypsány.

Přijímací řízení → Manipulace se seznamem kombinací k běhu přijímacího řízení

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  ... 84 »