Deníček: Co je nového v IS MU?

RSS Provozovatelé, vývojáři a další pracovníci okolo IS MU se budou snažit sem psát o nových věcech, změnách, opravách apod. v systému. Budou psát o věcech, které se nějak dotýkají uživatelů. I když se budou snažit psát tak, aby uživatelé obsahu sdělení rozuměli, nebude možné pochopit vše. Zvláště pak vyjádření o aplikacích, ke kterým všichni uživatelé nemají přístup. Nepředpokládáme, že všichni budou tento blog číst. Je jen pro zájemce. Neočekávejte prosíme dlouhé příspěvky obsahující úvahy, buďte připraveni na krátká oznámení.
Vlastníci blogu: FI:E-technici, FI:IS-technici, FI:servistech, FI:Vývojový tým IS MU, Ing. Jitka Brandejsová, 2893, doc. Ing. Michal Brandejs, 2116
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv přihlášený v ISu

Nová verze agendy poplatků za studium

Informačně přínosné | 2 | 2
RNDr. Miroslav Křipač, Ph.D. (CVT FI MU), učo 3388
referent proděkan

Po úspěšném pilotním provozu byla dne 6. 4. 2010 spuštěna agenda pro správu poplatků za studium dle zákona (poplatek za prodlouženou dobu studia a další studium). Nové aplikace usnadňují ještě přesnější vystavení rozhodnutí a umožňují efektivní evidenci jednotlivých spisů a jednodušší kontrolu vyměřených poplatků automaticky v počítači. Zároveň zpřístupňují studentům přímo on-line prostřednictvím aplikací IS MU údaje týkající se poplatků za studium jako jsou pokyny k platbě, text rozhodnutí o vyměření a jednotlivá data vč. důležitého data splatnosti a potvrzení přijetí platby. Studenti navíc mohou elektronicky požádat o rozložení platby na několik splátek. Informační systém také automaticky účtuje jednotlivé platby, čímž usnadní práci ekonomům.

Poplatky za studium musí univerzita vybírat na základě Zákona o vysokých školách za každý byť jen započatý půlrok studia. Tyto platby musí být použity výhradně pro tvorbu stipendijního fondu, ze kterého lze hradit pouze stipendia studentům dle stipendijního řádu. Na výuku studentů, kterým musí být takto vyměřen poplatek, neobdrží univerzita od státu dotaci.

Více informací naleznete v Nápovědě.

« Archiv modifikací značky IS MU (16. 3. 2010 17:57) | Vývěska: obnovování exspirovaných a zrušených zpráv » (7. 4. 2010 14:40)