Deníček: Co je nového v IS MU?

RSS Provozovatelé, vývojáři a další pracovníci okolo IS MU se budou snažit sem psát o nových věcech, změnách, opravách apod. v systému. Budou psát o věcech, které se nějak dotýkají uživatelů. I když se budou snažit psát tak, aby uživatelé obsahu sdělení rozuměli, nebude možné pochopit vše. Zvláště pak vyjádření o aplikacích, ke kterým všichni uživatelé nemají přístup. Nepředpokládáme, že všichni budou tento blog číst. Je jen pro zájemce. Neočekávejte prosíme dlouhé příspěvky obsahující úvahy, buďte připraveni na krátká oznámení.
Vlastníci blogu: FI:E-technici, FI:IS-technici, FI:servistech, FI:Vývojový tým IS MU, Ing. Jitka Brandejsová, 2893, doc. Ing. Michal Brandejs, 2116
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv přihlášený v ISu
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22  ... 91 »

Import termínů přijímacích zkoušek

referent
V agendě Přijímací řízení lze nově plnit termíny přijímacích zkoušek pomocí importu. Studijní oddělení si tedy může termíny připravit např. v Excelu a následně je snadno hromadně vložit do ISu.

Přijímací řízení → Plnění informací o termínu přijímací zkoušky

Nová podoba Absolventské sítě

Mgr. Dana Kozlová (CVT FI MU), učo 135399
Na začátku června byla zveřejněna nová podoba agendy Absolventská síť.

Absolventi zde najdou nejen informace týkající se dění na univerzitě, které jsou agregované z různých informačních kanálů v ISu, ale také komunitní programy, které sdružují osoby bez ohledu na rok absolutoria. Každý studijní program má svůj blog a diskuzní fórum.

K dispozici je rovněž inovovaná aplikace pro zasílání pozvánky do Absolventské sítě dalším spolužákům nebo rychlý přístup k uloženému diplomu v přijímárně.

Setkávání → Absolventi

Zvýšení kapacity Úschovny osobám s aktivním podílem na výuce

Mgr. Andrea Pavliňáková (CVT FI MU), učo 3221
učitel

Uživatelům IS MU s aktivním podílem na výuce (typicky učitelé) byla navýšena
kapacita Úschovny na 20 GB (z původních 10 GB). Změnu kvóty iniciovali
vyučující, kteří skenují elektronické testy, neboť stávající kapacita Úschovny
již nestačila pro zpracování naskenovaných odpovědních archů.

Informaci o kvótě a volné kapacitě najde každý uživatel IS MU přímo v aplikaci
Úschovna.

Soubory → Úschovna

Nový vzhled aplikace Moje přihlášky

Mgr. Dana Kozlová (CVT FI MU), učo 135399
Zveřejnili jsme vylepšenou verzi aplikace pro uchazeče Moje přihlášky.

Kromě toho, že aplikace odpovídá novému jednotnému vizuálnímu stylu Masarykovy univerzity, vypisuje všechny důležité informace v přehlednější podobě. Orientaci napomohou i barevná „ouška“ u jednotlivých přihlášek, kdy uchazeč může rychle zkontrolovat, v jaké fázi od založení až po zaplacení se jeho přihláška nachází.

Celým procesem založení přihlášky uchazeče provází inovovaný banner s přehledem zvolených studijních plánů a základních informací o daném programu, doplněný o informaci, do jakého termínu je možné uvedenou přihlášku podat.

Přijímací řízení → Moje přihlášky
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22  ... 91 »