Deníček: Co je nového v IS MU?

RSS Provozovatelé, vývojáři a další pracovníci okolo IS MU se budou snažit sem psát o nových věcech, změnách, opravách apod. v systému. Budou psát o věcech, které se nějak dotýkají uživatelů. I když se budou snažit psát tak, aby uživatelé obsahu sdělení rozuměli, nebude možné pochopit vše. Zvláště pak vyjádření o aplikacích, ke kterým všichni uživatelé nemají přístup. Nepředpokládáme, že všichni budou tento blog číst. Je jen pro zájemce. Neočekávejte prosíme dlouhé příspěvky obsahující úvahy, buďte připraveni na krátká oznámení.
Vlastníci blogu: FI:E-technici, FI:IS-technici, FI:servistech, FI:Vývojový tým IS MU, Ing. Jitka Brandejsová, 2893, doc. Ing. Michal Brandejs, 2116
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv přihlášený v ISu
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  ... 20 »

Evidence garantů programů a oborů

Mgr. Dana Kozlová (CVT FI MU), učo 135399

Zpřístupnili jsme aplikaci se seznamy garantů programů a oborů.
Všichni uživatelé mají dostupnou evidenci pro čtení, osoby s právem
mohou garanty editovat.

Studium -> Přehledy a statistiky studia… Evidence garantů programů a oborů

Rozšíření registru institucí pro zahraniční pobyty

Mgr. Dana Kozlová (CVT FI MU), učo 135399

Rozšířili jsme aplikaci Registr institucí pro zahraniční pobyty o
možnost editování institucí zadaných ve spisu v Úřadovně (např. v
agendě Evidence studia ve spolupráci se zahraničními institucemi -
individuální kontrakty). Pokud je tedy některá instituce v číselníku
uvedena chybně a je takto vložena do spisu, lze ji dodatečně opravit.

Studium -> Registr institucí pro zahraniční pobyty

Pro použití aplikace je potřeba právo katal_a.

Nová aplikace: Studenti nejčastěji zapisují

Zajímavé | 7 | 7
doc. Ing. Michal Brandejs, CSc. (CVT FI MU), učo 2116
Nová aplikace: Studium -> Přehledy a statistiky studia -> Studenti nejčastěji zapisují

Ke zvolené fakultě se vypíší všechny obory prezenční a kombinované formy studia. Zpracovávají se poslední 4 semestry. Ke každému oboru se vyberou všechna studia, která měla obor aktivní v den zahájení výuky semestru. Berou se v úvahu pouze studia, která studium zahájila řádným zápisem (tj. ignorují se studia, která zahájila přestupem apod.). Ignorují se studia, která mají více než dva uznané předměty. Zpracovávají se zápisy předmětů, které nejsou uznané, započítávají se, jsou v obvyklých semestrech. Ke každému zpracovávanému zápisu se zjistí, kolik oborů mělo studium aktivní v den zahájení výuky semestru. Pokud jeden, pak se zápis započte k tomuto jedinému oboru. Pokud má studium více aktivních oborů, hledá se, zda k zápisu je přiřazen obor. Pokud ano, použije se. Pokud ne, vyhledají se mateřské obory k předmětu. Předmět se započte jen k oborům studia, které jsou současně mateřským oborem předmětu. Pokud se žádný mateřský obor neshoduje s žádným z aktivních oborů studia v den zahájení výuky semestru, zápis se započte ke všem aktivním oborům studia. Semestr se použije ten, který SO k aktivnímu oboru studia zadalo platný ke dni zahájení výuky semestru. Procento sděluje poměr počtu všech studií majících obor za aktivní v semestru ke dni zahájení výuky semestru ke stejným studiím, které mají předmět zapsaný. Bere se v úvahu pouze první zápis předmětu ve studiu (nikoli opakovaný v případě neúspěchu). Zápisy, které má zapsáno méně než 10 % studií, se ignorují. Zobrazuje se jen tolik semestrů, kolik zahrnuje standardní doba studia oboru.

Úřadovna v levém sloupci

Mgr. Dana Kozlová (CVT FI MU), učo 135399

Doplnili jsme odkaz na agendu Úřadovna do kratší verze levého sloupce Osobní
administrativy.

Se zaváděním dalších agend pracuje s Úřadovnou stále větší skupina uživatelů.
Aktuálně nasazujeme novou spisovou službu, která je její součástí. Zavedení
proběhlo již na všech fakultách a zbývající pracoviště začnou Úřadovnu využívat
ještě v průběhu letošního roku.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  ... 20 »