angličtinaPřihlášení do IS MU

Slavnostní představení Janáčkovy opery NdB

ke 100. výročí založení Masarykovy univerzity

28. ledna 2019


KOUPIT POUKAZ


POPIS

autor: Leoš Janáček
libreto: Leoš Janáček
hudební nastudování: Marko Ivanović
dirigent: Marko Ivanović, Robert Kružík
režie: Jiří Heřman


Žádná opera není tak spojena s Brnem a jeho okolím jako Janáčkovy Příhody lišky Bystroušky. Do světa Janáčkových oper s ní poprvé vstupuje jeden z nejlepších českých režisérů Jiří Heřman. Každá Janáčkova opera je originálem a nejinak tomu je v případě Bystroušky, kde se na jevišti prolíná svět lidský s tím zvířecím. Je lyrická a melodická, jiskří humorem, laskavým a trošku janáčkovsky pichlavým zároveň a zaujme zemitostí a laskavou životní filozofií o věčném koloběhu života.

Na počátku příběhu o mazané lišce, bylo rozhodnutí brněnské redakce Lidových novin přinášet svým čtenářům kreslené obrázky s vtipným textem. Domácnost u Janáčků patřila k pravidelným čtenářům Lidových novin a skladatele kreslené příběhy zaujaly, ale z původních kapitol seriálu jich vybral jen deset. Těsnohlídkovo vyprávění končí svatbou Bystroušky a Zlatohřbítka. Janáček se však oproti původní předloze odhodlal k závažné změně a nechal hlavní postavu zemřít, neboť jako pravý dramatik cítil potřebu katarze.

Více informací o představení se dočtete na stránkách Národního divadla Brno.

Začátek představení: 19:00
Délka představení: 60 min, 25 min přestávka, 35 min

Po představení následuje číše vína ve foyer Janáčkova divadla.


ROZDĚLENÍ CENOVÝCH PÁSEM

Cenové pásmo A (parter): 370 Kč
Cenové pásmo B (balkon): 149 Kč

Rozdělení hlediště do cenových pásem A a B je k nahlédnutí ZDE.


DŮLEŽITÉ

Poukázka, kterou Vám elektronicky zašleme na Váš e-mail, neslouží jako vstupenka na představení. Poukázku je nutné v elektronické či papírové formě předložit na výdejním místě, kde Vám budou předány objednané vstupenky s vyznačenými místy sezení. Pouze na základě těchto vstupenek budete v Janáčkově divadle usazeni do sálu. Výběr konkrétního sedadla v rámci objednávky není možný. Přidělení sedadel bude v rámci každého ze dvou cenových pásem organizováno na základě časové stopy zaplacené objednávky. Vstupenky budete mít na výdejním místě připraveny k vyzvednutí v pracovní dny po uplynutí 48 hodin od obdržení poukázky.

Výdejní místa a doba výdeje vstupenek:

SCALANTERIE, 9. 1.–25. 1. 2019
PO–PÁ 10:00–18:00
Moravské nám. 3, 602 00 Brno-střed

Janáčkovo divadlo disponuje bezbariérovým přístupem. Před nákupem poukazu prosím na adrese muni100@muni.cz ohlaste, že budete využívat místa pro vozíčkáře.Jakékoli dotazy směřujte na adresu muni100@muni.cz

Pořadatel akce: Odbor vnějších vztahů a marketingu RMU
Vizuální styl: Studio Najbrt