angličtinaPřihlášení do IS MU

FUNKČNÍ a INTERVALOVÝ trénink 2022

Tato nabídka není nyní v prodeji.

Akreditace MŠMT v rámci DVPP č. j. 13272/2021-2-512

KDY A KDE:
8. dubna 2022 14:00 – 18:00 hodin
(5 vyučovacích hodin + přestávky)
Fakulta sportovních studií, velká tělocvična Pod Hradem, Údolní 3, Brno
PROGRAM A CÍL:

Teoretický základ – postavení jednotlivých segmentů pohybového aparátu, optimální držení těla, vysvětlení pojmů hluboký stabilizační systém (HSS) a core (střed těla), kineziologie a fyziologie pohybu. Představení tréninkových metod (intervalové a kruhové tréninky typu HIIT, Tabata, metabolic training) a cvičebních pomůcek závěsných systémů, TRX, TRX RIP trainer, kettlebelly, power bagy a balanční pomůcky – Bosu, FIT ball atd.

Praktický základ - metodické a didaktické zásady intervalových tréninků, praktické využití pomůcek a zásobník cviků ve funkčním tréninku s důrazem správného svalového řetězení v pohybu. Vyžití motivace a podpory ke zlepšení výkonnosti.

Cílem vzdělávací akce je využití správně zvoleného funkčního tréninku (komplexní cvičení, při kterém je zapojeno do provádění cviků maximální zapojení svalových skupin) ke zlepšení úrovně pohybových dovedností a fyzické úrovně, zejména kardiorespirační úrovně, svalové vytrvalosti, koordinace a flexibility.

LEKTOŘI:
Mgr. Alena Pokorná, Ph.D.
Mgr. Radka Střeštíková, Ph.D.
DOKLAD O ABSOLVOVÁNÍ:
Osvědčení o absolvování akreditovaného kurzu s neomezenou platností
Cena:
1 100 Kč

Pro účely vystavení Osvědčení uveďte, prosím, do poznámky u přihlášky Vaše datum narození.

Pro objednání je účastník povinen se seznámit s pravidly BOZP a PO.

Objednáním potvrzuji, že jsem se seznámil/a s aktuálními vládními opatřeními na níže uvedených webových stránkách COVID PORTÁL a budu je dodržovat po celou dobu mého cvičení v prostorách Fakulty sportovních studií: Posilovny, venkovní posilovny, sportovní centra, venkovní sportoviště . Covid Portál (gov.cz).

 • Funkční a intervalový trénink

  Cílem vzdělávací akce je využití správně zvoleného funkčního tréninku (komplexní cvičení, při kterém je zapojeno do provádění cviků maximální zapojení svalových skupin) ke zlepšení úrovně pohybových dovedností a fyzické úrovně, zejména kardiorespirační úrovně, svalové vytrvalosti, koordinace a flexibility.
  • Fakulta sportovních studií
  Vyučující

  Osnova
  Teoretický základ – postavení jednotlivých segmentů pohybového aparátu, optimální držení těla, vysvětlení pojmů hluboký stabilizační systém (HSS) a core (střed těla), kineziologie a fyziologie pohybu. Představení tréninkových metod (intervalové a kruhové tréninky typu HIIT, Tabata, metabolic training) a cvičebních pomůcek závěsných systémů, TRX®, TRX RIP trainer®, kettlebelly, power bagy a balanční pomůcky – Bosu®, FIT ball atd. Praktický základ - metodické a didaktické zásady intervalových tréninků, praktické využití pomůcek a zásobník cviků ve funkčním tréninku s důrazem správného svalového řetězení v pohybu. Vyžití motivace a podpory ke zlepšení výkonnosti.
  Omezení zápisu do předmětu
  Předmět si smí zapsat nejvýše 25 stud.
  Jiné omezení: minimální počet studentů přihlášených do seminární skupiny je 12
  Informace učitele

Celková cena: 1 100 Kč vč. DPH