VLLP0633c Propedeutika III - cvičení

Lékařská fakulta
jaro 2024
Rozsah
0/7/0. 105. 5 kr. Ukončení: zk.
Vyučující
MUDr. Michaela Bártová (přednášející)
doc. MUDr. Martina Doubková, Ph.D. (přednášející)
MUDr. Martin Harazim, Ph.D. (přednášející)
MUDr. Zdeněk Chovanec, Ph.D. (přednášející)
MUDr. Daniel Ira, Ph.D. (přednášející)
MUDr. Miriam Kollerová (přednášející)
doc. MUDr. Milan Krtička, Ph.D. (přednášející)
MUDr. Andrea Křivanová, Ph.D. (přednášející)
doc. MUDr. Michal Mašek, CSc. (přednášející)
MUDr. Martin Petráš (přednášející)
MUDr. Radek Pikula, Ph.D. (přednášející)
prof. MUDr. Ladislav Plánka, Ph.D. (přednášející)
MUDr. Pavel Smékal (přednášející)
doc. MUDr. Milan Sova, Ph.D. (přednášející)
MUDr. Filip Šustr (přednášející)
MUDr. Mgr. Eva Šustrová (přednášející)
Zdeňka Trojanová (přednášející)
doc. MUDr. Lenka Veverková, Ph.D. (přednášející)
MUDr. Jiří Vyskočil (přednášející)
MUDr. Martina Žižlavská (přednášející)
MUDr. Sabrina Adamíková (cvičící)
MUDr. Agnes Adamová (cvičící)
MUDr. Martin Ambroz (cvičící)
MUDr. Mária Bakošová (cvičící)
MUDr. Štěpán Bartoš (cvičící)
MUDr. Veronika Bednárová (cvičící)
Mgr. MUDr. Štěpánka Bibrová, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Róbert Bobák (cvičící)
MUDr. Klára Bochníčková (cvičící)
MUDr. Tereza Bönischová (cvičící)
MUDr. Eliška Boženková (cvičící)
MUDr. Dominik Broniš (cvičící)
MUDr. Lucia Cabanová (cvičící)
MUDr. Jana Čerňanová (cvičící)
prof. MUDr. Ivan Čundrle, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Lukáš Dadák, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Milan Dastych (cvičící)
doc. MUDr. Jiří Dolina, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Miroslav Dvořák (cvičící)
doc. MUDr. Zdeněk Dvořák, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Dominik Fabián (cvičící)
MUDr. Klára Fabiánková (cvičící)
MUDr. Jiří Faldík (cvičící)
MUDr. Lukáš Fiala (cvičící)
MUDr. Martin Flek (cvičící)
MUDr. Pavel Fráňa (cvičící)
MUDr. Michal Furdek (cvičící)
MUDr. František Garncarz (cvičící)
MUDr. Katarína Glombová (cvičící)
MUDr. Tomáš Grolich, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Michaela Habánová (cvičící)
MUDr. Jakub Habr (cvičící)
MUDr. Monika Halmová (cvičící)
MUDr. Tomáš Hanslík (cvičící)
MUDr. Roman Hasara (cvičící)
MUDr. Martin Helán, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Jiří Hlaváč (cvičící)
MUDr. Jan Hlavsa, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Lukáš Hlouch (cvičící)
MUDr. Mária Hrabčaková (cvičící)
MUDr. Ondřej Hrdý (cvičící)
MUDr. Samuel Hricko (cvičící)
MUDr. Kamil Hudáček (cvičící)
MUDr. Jan Hudec (cvičící)
MUDr. Dominika Ivanecká (cvičící)
MUDr. Martin Janků (cvičící)
MUDr. Milan Jelínek (cvičící)
MUDr. Marek Jeřábek (cvičící)
MUDr. Eliška Johnová (cvičící)
MUDr. Filip Keller (cvičící)
MUDr. David Kiss (cvičící)
MUDr. Eva Klabusayová, DESAIC (cvičící)
MUDr. Radka Klimánková (cvičící)
doc. MUDr. Jozef Klučka, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Veronika Kočí (cvičící)
MUDr. Zuzana Komorová (cvičící)
MUDr. Jan Konečný, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Tomáš Korbička (cvičící)
doc. MUDr. Martina Kosinová, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Petra Kostroňová (cvičící)
MUDr. Jitka Kotolová (cvičící)
MUDr. Adam Koudelka (cvičící)
MUDr. Marek Kovář (cvičící)
doc. MUDr. Milan Kozák, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Ondřej Kráčmar (cvičící)
MUDr. Bc. Gabriela Králová (cvičící)
MUDr. Tereza Kramplová (cvičící)
MUDr. Tomáš Kratochvíl (cvičící)
MUDr. Martin Krejčí (cvičící)
MUDr. Beáta Krejčířová (cvičící)
MUDr. Pavlína Krésová, Ph.D. (cvičící)
doc. MUDr. Radek Kroupa, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Petr Krsička (cvičící)
MUDr. Darja Krusová, Ph.D. (cvičící)
Alžběta Kryštofová (cvičící)
MUDr. Petra Křemečková (cvičící)
MUDr. Adam Křenek (cvičící)
MUDr. Ivo Křikava, Ph.D. (cvičící)
doc. MUDr. Lubomír Křivan, Ph.D. (cvičící)
MUDr. David Kříž (cvičící)
MUDr. Dominika Kučerová (cvičící)
MUDr. Zsolt Kukel (cvičící)
MUDr. Laura Kvasnicová (cvičící)
MUDr. Mgr. Petr Kysela, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Karel Lábr, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Denis Lekeš (cvičící)
Karolína Levíčková (cvičící)
MUDr. Jolana Lipoldová, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Lucie Litzmanová (cvičící)
MUDr. Petr Lokaj, Ph.D. (cvičící)
prof. MUDr. Ondřej Ludka, Ph.D., FESC (cvičící)
MUDr. Adam Lužák (cvičící)
MUDr. Soňa Maceková (cvičící)
MUDr. Jolanta Mácová (cvičící)
MUDr. Dominik Maduda (cvičící)
MUDr. Milan Majerník (cvičící)
doc. MUDr. Jan Maláska, Ph.D., EDIC (cvičící)
MUDr. Filip Marek, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Gabriela Matejová (cvičící)
prof. MUDr. Hana Matějovská Kubešová, CSc. (cvičící)
MUDr. Andrej Mazúr, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Václav Mikoška (cvičící)
MUDr. Ladislav Mitáš, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Karolína Motílová (cvičící)
MUDr. Aneta Mrkvičková (cvičící)
doc. MUDr. Helena Němcová, CSc. (cvičící)
MUDr. Radim Němeček, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Martina Nevrtalová (cvičící)
MUDr. Pavel Niedermayer (cvičící)
MUDr. Jan Novák, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Tomáš Novotný, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Lukáš Opatřil, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Vlasta Polcarová (cvičící)
MUDr. Martin Pospíchal (cvičící)
MUDr. David Pospíšil (cvičící)
MUDr. Jan Pospíšil (cvičící)
MUDr. Yvona Pospíšilová (cvičící)
MUDr. Adam Predáč (cvičící)
doc. MUDr. Vladimír Procházka, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Tereza Prokopová, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Robert Prosecký, Ph.D., MPH (cvičící)
MUDr. Sylwia Pycz (cvičící)
MUDr. Martina Reissnerová (cvičící)
MUDr. Jan Resler (cvičící)
MUDr. Michal Reška, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Ivo Rovný, MBA (cvičící)
MUDr. Ivan Řiháček, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Kristýna Řiháková (cvičící)
MUDr. Marek Sala (cvičící)
MUDr. Milan Sepši, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Tomáš Skokňa (cvičící)
MUDr. Tamara Skříšovská, DESAIC (cvičící)
MUDr. Filip Sládek (cvičící)
MUDr. Deana Slovjaková (cvičící)
MUDr. Olga Smékalová (cvičící)
MUDr. Hana Smutná (cvičící)
Pavel Sochor (cvičící)
MUDr. Dana Sochorová (cvičící)
prof. MUDr. Miroslav Souček, CSc. (cvičící)
MUDr. Martin Staňa (cvičící)
doc. MUDr. Libor Streit, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Petr Suk (cvičící)
MUDr. Marek Sůva (cvičící)
MUDr. Martin Ščurek, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Michal Šenkyřík (cvičící)
MUDr. Marek Škorňa (cvičící)
Jana Šmehlíková (cvičící)
MUDr. Petr Štach (cvičící)
MUDr. Roman Štoudek (cvičící)
prof. MUDr. Petr Štourač, Ph.D., MBA, FESAIC (cvičící)
MUDr. Filip Šustr (cvičící)
MUDr. Michaela Ťoukálková (cvičící)
MUDr. Jakub Turek, Ph.D. (cvičící)
Miroslava Vašíčková (cvičící)
MUDr. Michal Vondráček (cvičící)
MUDr. Kamil Vrbica (cvičící)
MUDr. Tamara Vystrčilová (cvičící)
MUDr. Ondřej Výška (cvičící)
MUDr. Martin Zatloukal (cvičící)
doc. MUDr. Vladimír Zbořil, CSc. (cvičící)
MUDr. Radek Zukal (cvičící)
MUDr. Jan Žák, Ph.D. (cvičící)
Natálie Bajerová (pomocník)
Lucie Balášová (pomocník)
Šarlota Balážová (pomocník)
Karolína Banášová (pomocník)
Filip Bartoš (pomocník)
Martin Bartoš (pomocník)
Adéla Benešová (pomocník)
Kateřina Beníčková (pomocník)
Tereza Bogárová (pomocník)
Simona Buttová (pomocník)
Hana Cibulková (pomocník)
Oliver Csizmadia (pomocník)
Eva Čechmanová (pomocník)
Barbara Černáková (pomocník)
Karolína Čierna (pomocník)
Petra Čutová (pomocník)
Lenka Dobrovolná (pomocník)
Karolína Dovalová (pomocník)
Inocenc Drábek (pomocník)
Barbora Dúbravová (pomocník)
Blanka Dvořáčková (pomocník)
Zdeňka Dvořáková (pomocník)
Adam Dzvinčuk (pomocník)
Anežka Faltusová (pomocník)
Jakub Filo (pomocník)
Jan Foltera (pomocník)
Zdeněk Furmánek (pomocník)
Jan Gajdošík (pomocník)
Michaela Gajdošíková (pomocník)
Lea Galová (pomocník)
Lucia Görögová (pomocník)
Natália Görögová (pomocník)
Jakub Gregora (pomocník)
Janka Greštiaková (pomocník)
Aneta Griačová (pomocník)
Kateřina Grosche (pomocník)
Sabina Haasová (pomocník)
Veronika Hándlová (pomocník)
Kristína Hardoňová (pomocník)
Jan Hlavica (pomocník)
Barbora Horniaková (pomocník)
Ema Hrušovská (pomocník)
Vojtěch Chudý (pomocník)
Leyla Isakova (pomocník)
Samuel Ivančík (pomocník)
Ema Jančovičová (pomocník)
Matej Jankovich (pomocník)
Alžběta Janýšková (pomocník)
Bc. Juliana Jaščurová (pomocník)
MUDr. Vendula Kabrdová (pomocník)
Johana Kamrlová (pomocník)
Juliána Kapinová (pomocník)
Dominika Karasová (pomocník)
Dagmar Karlíková (pomocník)
Nikola Karlubiková (pomocník)
MUDr. Miroslav Kassay (pomocník)
Eva Kašpárková (pomocník)
Anna Kleinbauerová (pomocník)
Kristína Kollárová (pomocník)
Filip Kopřiva (pomocník)
MUDr. Bianka Kořínková (pomocník)
Kateřina Koudelová (pomocník)
Matej Kovář (pomocník)
Kateřina Krafková (pomocník)
Barbora Krausová (pomocník)
Lucie Kučerová (pomocník)
Klára Kutáčová (pomocník)
Matej Lašan (pomocník)
Gabriela Lenická (pomocník)
Paulína Liščáková (pomocník)
Bc. Dominika Lončaričová (pomocník)
Eva Lustigová (pomocník)
Gabriela Lyčková (pomocník)
Jan Macek (pomocník)
Alžběta Macíčková (pomocník)
Šárka Máčalová (pomocník)
Anna Martinková (pomocník)
Karin Matišíková (pomocník)
Michal Metiľ (pomocník)
Tereza Mezníková (pomocník)
MUDr. Lukáš Mičko (pomocník)
Tereza Michalčíková (pomocník)
Anna Miklášová (pomocník)
Dominika Miklišová (pomocník)
Lea Müllerová (pomocník)
Richard Naništa (pomocník)
Jan Nemčok (pomocník)
David Neuman (pomocník)
Lucie Odehnalová, DiS. (pomocník)
Matúš Ondreják (pomocník)
Barbora Ondroušková (pomocník)
Robert Opletal (pomocník)
Ondřej Pavlíček (pomocník)
Michaela Pavlincová (pomocník)
Anna Pazderková (pomocník)
Natálie Petrziková (pomocník)
Markéta Pilková (pomocník)
Ondřej Pírek (pomocník)
Rastislav Priehoda (pomocník)
Josefína Přecechtělová (pomocník)
Mgr. Petra Růžičková (pomocník)
Bc. Barbora Rybnikárová (pomocník)
Deana Rýzková (pomocník)
Tereza Řezníčková (pomocník)
Tomáš Sedláček (pomocník)
Erik Scholcz (pomocník)
Natálie Spurná (pomocník)
Alena Stodůlková (pomocník)
Matúš Surovčák (pomocník)
Marek Svoboda (pomocník)
Martin Svoreň (pomocník)
Roman Šimek (pomocník)
Klára Šotkovská (pomocník)
Julie Šudáková (pomocník)
Lucie Švarcová (pomocník)
Jan Texl (pomocník)
Tereza Tichá (pomocník)
Katarína Tkáčová (pomocník)
Lenka Tomanová (pomocník)
Marie Tormová (pomocník)
Andrea Valčuhová (pomocník)
Simona Vaľková (pomocník)
Vanesa Várošová (pomocník)
Erik Vitez (pomocník)
Viliam Vojtek (pomocník)
Tereza Vorlová (pomocník)
Simona Vydržalová (pomocník)
Matěj Wimmer (pomocník)
Darya Yarmosh (pomocník)
Eva Zahradníková (pomocník)
Robin Zajac (pomocník)
Zuzana Zdařilová (pomocník)
Hana Zemanová (pomocník)
MUDr. Ernest Biroš, Ph.D. (náhr. zkoušející)
MUDr. Vladimír Čan (náhr. zkoušející)
MUDr. Aleš Dvořák (náhr. zkoušející)
MUDr. František Folber, Ph.D. (náhr. zkoušející)
MUDr. Štěpán Hrabovský, Ph.D. (náhr. zkoušející)
MUDr. Jaroslav Ivičič (náhr. zkoušející)
MUDr. Arpád Kerekes (náhr. zkoušející)
MUDr. Miroslav Krejčí, Ph.D. (náhr. zkoušející)
MUDr. Adam Lukáč (náhr. zkoušející)
MUDr. Jozef Michalka (náhr. zkoušející)
MUDr. Petr Moravčík (náhr. zkoušející)
MUDr. Anna Panovská, Ph.D. (náhr. zkoušející)
MUDr. Roman Svatoň (náhr. zkoušející)
MUDr. Nela Šťastná (náhr. zkoušející)
MUDr. Vítězslav Vaverka (náhr. zkoušející)
MUDr. Robert Vlachovský, Ph.D. (náhr. zkoušející)
Garance
MUDr. Jan Konečný, Ph.D.
I. chirurgická klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně – Lékařská fakulta
Dodavatelské pracoviště: I. interní kardioangiologická klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně – Lékařská fakulta (8,13 %), II. interní klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně – Lékařská fakulta (8,13 %), I. chirurgická klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně – Lékařská fakulta (5,83 %), II. chirurgická klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně – Lékařská fakulta (11,67 %), Anesteziologicko-resuscitační klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně – Lékařská fakulta (2,50 %), Klinika plastické a estetické chirurgie – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně – Lékařská fakulta (3,33 %), Interní kardiologická klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí Brno - pracoviště Nemocnice Bohunice a Porodnice – Lékařská fakulta (2,71 %), Interní hematologická a onkologická klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí Brno - pracoviště Nemocnice Bohunice a Porodnice – Lékařská fakulta (5,42 %), Interní gastroenterologická klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí Brno - pracoviště Nemocnice Bohunice a Porodnice – Lékařská fakulta (10,84 %), Chirurgická klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí Brno - pracoviště Nemocnice Bohunice a Porodnice – Lékařská fakulta (5,83 %), Všeobecná interní klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí Brno - pracoviště Nemocnice Bohunice a Porodnice – Lékařská fakulta (2,70 %), Klinika úrazové chirurgie – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí Brno - pracoviště Nemocnice Bohunice a Porodnice – Lékařská fakulta (5,83 %), Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí Brno - pracoviště Nemocnice Bohunice a Porodnice – Lékařská fakulta (2,50 %), Klinika dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí Brno - pracoviště dětské medicíny – Lékařská fakulta (11,67 %), Klinika dětské anesteziologie a resuscitace – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí Brno - pracoviště dětské medicíny – Lékařská fakulta (1,67 %), Klinika komplexní onkologické péče – Společná pracoviště s Masarykovým onkologickým ústavem – Lékařská fakulta (2,70 %), Klinika operační onkologie – Společná pracoviště s Masarykovým onkologickým ústavem – Lékařská fakulta (5,84 %), Simulační centrum – Účelová zařízení – Lékařská fakulta (2,70 %)
Rozvrh seminárních/paralelních skupin
VLLP0633c/01: Po 19. 2. 10:00–12:55 IHOK N14190, St 21. 2. 8:00–10:55 I.CHK N02002, Po 26. 2. 9:30–12:25 KDAR N01004, St 28. 2. 8:00–10:55 I.CHK N02002, Po 4. 3. 10:00–12:55 IHOK N14190, St 6. 3. 8:00–10:55 I.CHK N02002, Po 11. 3. 10:00–12:55 IHOK N14190, Pá 15. 3. 8:00–10:55 KPECH N03901, Po 18. 3. 10:00–12:55 IHOK N14190, St 20. 3. 8:00–10:55 I.CHK N02002, Po 25. 3. 10:00–12:55 IHOK N14190, St 27. 3. 8:00–10:55 I.CHK N02002, St 3. 4. 8:00–10:55 I.CHK N02002, Po 8. 4. 10:00–12:55 IHOK N14190, St 10. 4. 8:00–10:55 I.CHK N02002, Po 15. 4. 10:00–12:55 IHOK N14190, St 17. 4. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Po 22. 4. 10:00–12:55 IHOK N14190, St 24. 4. 8:00–10:55 I.CHK N02002, Po 29. 4. 10:00–12:55 IHOK N14190, Po 6. 5. 10:00–12:55 IHOK N14190, Út 14. 5. 14:45–16:45 F37/355, 14:45–16:45 F37/357, ...
VLLP0633c/02: Po 19. 2. 10:30–13:25 I.CHK N02002, Čt 22. 2. 10:00–12:55 IHOK N14190, Po 26. 2. 10:30–13:25 I.CHK N02002, Čt 29. 2. 10:00–12:55 IHOK N14190, Po 4. 3. 10:30–13:25 I.CHK N02002, Čt 7. 3. 10:00–12:55 IHOK N14190, Po 11. 3. 10:30–13:25 I.CHK N02002, Čt 14. 3. 10:00–12:55 IHOK N14190, Po 18. 3. 10:30–13:25 I.CHK N02002, Čt 21. 3. 10:00–12:55 IHOK N14190, Po 25. 3. 10:30–13:25 I.CHK N02002, Čt 4. 4. 10:00–12:55 IHOK N14190, Po 8. 4. 10:30–13:25 I.CHK N02002, Čt 11. 4. 10:00–12:55 IHOK N14190, Čt 18. 4. 10:00–12:55 IHOK N14190, Pá 19. 4. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Po 22. 4. 10:30–13:25 I.CHK N02002, Čt 25. 4. 10:00–12:55 IHOK N14190, Čt 2. 5. 10:00–12:55 IHOK N14190, Pá 3. 5. 8:00–10:55 KPECH N03901, Po 6. 5. 10:30–13:25 I.CHK N02002, Čt 9. 5. 10:00–12:55 IHOK N14190, ...
VLLP0633c/03: Pá 23. 2. 8:00–10:55 I.CHK N02002, Po 26. 2. 10:00–12:55 IKII N04012, Pá 1. 3. 8:00–10:55 I.CHK N02002, Po 4. 3. 10:00–12:55 IKII N04012, Pá 8. 3. 8:00–10:55 KDAR N01004, 11:00–13:55 KDCHOT N03005, Po 11. 3. 10:00–12:55 IKII N04012, Pá 15. 3. 8:00–10:55 I.CHK N02002, Po 18. 3. 10:00–12:55 IKII N04012, Pá 22. 3. 8:00–10:55 I.CHK N02002, Po 25. 3. 10:00–12:55 IKII N04012, Pá 5. 4. 8:00–10:55 I.CHK N02002, Po 8. 4. 10:00–12:55 IKII N04012, Pá 12. 4. 8:00–10:55 I.CHK N02002, Po 15. 4. 10:00–12:55 IKII N04012, Pá 19. 4. 11:00–13:55 KPECH N03901, Po 22. 4. 10:00–12:55 IKII N04012, Pá 26. 4. 8:00–10:55 I.CHK N02002, Po 29. 4. 10:00–12:55 IKII N04012, Pá 3. 5. 8:00–10:55 I.CHK N02002, Po 6. 5. 10:00–12:55 IKII N04012, Pá 10. 5. 8:00–10:55 I.CHK N02002, Pá 17. 5. 8:00–10:00 F37/445, ...
VLLP0633c/04: Po 19. 2. 7:30–10:25 I.CHK N02002, St 21. 2. 10:00–12:55 IKII N04012, Po 26. 2. 7:30–10:25 I.CHK N02002, St 28. 2. 10:00–12:55 IKII N04012, Po 4. 3. 7:30–10:25 I.CHK N02002, St 6. 3. 10:00–12:55 IKII N04012, Po 11. 3. 7:30–10:25 I.CHK N02002, St 13. 3. 10:00–12:55 IKII N04012, Po 18. 3. 7:30–10:25 I.CHK N02002, St 20. 3. 10:00–12:55 IKII N04012, Po 25. 3. 7:30–10:25 I.CHK N02002, St 27. 3. 10:00–12:55 IKII N04012, St 3. 4. 10:00–12:55 IKII N04012, Pá 5. 4. 11:00–13:55 KPECH N03901, Po 8. 4. 7:30–10:25 I.CHK N02002, St 10. 4. 10:00–12:55 IKII N04012, Po 15. 4. 7:30–10:25 I.CHK N02002, St 17. 4. 10:00–12:55 IKII N04012, St 24. 4. 10:00–12:55 IKII N04012, Pá 26. 4. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Po 29. 4. 7:30–10:25 I.CHK N02002, Po 6. 5. 7:30–10:25 I.CHK N02002, Pá 10. 5. 8:00–10:55 KDAR N01004, ...
VLLP0633c/05: Čt 22. 2. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Čt 29. 2. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Pá 1. 3. 8:00–10:55 KPECH N03901, Út 5. 3. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Čt 7. 3. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Út 12. 3. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Čt 14. 3. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Út 19. 3. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Čt 21. 3. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Út 26. 3. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Čt 28. 3. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Út 2. 4. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Čt 4. 4. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Út 9. 4. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Čt 11. 4. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Út 16. 4. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Čt 18. 4. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Út 23. 4. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Čt 25. 4. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Út 30. 4. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Čt 2. 5. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Út 7. 5. 8:00–10:55 II.CHK N01908, ...
VLLP0633c/06: Út 20. 2. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Čt 22. 2. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Út 27. 2. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Čt 29. 2. 11:00–13:55 KPECH N03901, Út 5. 3. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Čt 7. 3. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Út 12. 3. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Čt 14. 3. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Út 19. 3. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Čt 21. 3. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Út 26. 3. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Čt 28. 3. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Út 2. 4. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Čt 4. 4. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Út 9. 4. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Čt 11. 4. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Út 16. 4. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Čt 18. 4. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Út 23. 4. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Čt 25. 4. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Út 30. 4. 10:00–12:55 NMB Vývěska, Čt 2. 5. 8:00–10:55 II.CHK N01908, ...
VLLP0633c/07: St 21. 2. 8:00–10:55 II.CHK N01908, St 28. 2. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Čt 29. 2. 11:30–14:25 N01176, St 6. 3. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Čt 7. 3. 11:30–14:25 N01176, St 13. 3. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Čt 14. 3. 11:30–14:25 N01176, St 20. 3. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Čt 21. 3. 11:30–14:25 N01176, St 27. 3. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Čt 28. 3. 11:30–14:25 N01176, St 3. 4. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Čt 4. 4. 11:30–14:25 N01176, St 10. 4. 8:00–10:55 II.CHK N01908, Čt 11. 4. 11:30–14:25 N01176, Čt 18. 4. 11:30–14:25 N01176, Po 22. 4. 11:00–13:55 KPECH N03901, Čt 25. 4. 11:30–14:25 N01176, Po 29. 4. 11:00–13:55 KDCHOT N03005, Čt 2. 5. 11:30–14:25 N01176, Čt 9. 5. 11:30–14:25 N01176, St 15. 5. 8:00–10:00 F37/443a, 8:00–10:00 F37/447, ...
VLLP0633c/08: Po 19. 2. 10:00–12:55 II.CHK N01908, Út 20. 2. 11:30–14:25 N01176, Po 26. 2. 10:00–12:55 II.CHK N01908, Út 27. 2. 11:30–14:25 N01176, Po 4. 3. 10:00–12:55 II.CHK N01908, Út 5. 3. 11:30–14:25 N01176, Út 12. 3. 11:30–14:25 N01176, Čt 14. 3. 11:00–13:55 KDCHOT N03005, Po 18. 3. 10:00–12:55 II.CHK N01908, Út 19. 3. 11:30–14:25 N01176, Po 25. 3. 10:00–12:55 II.CHK N01908, Út 26. 3. 11:30–14:25 N01176, Út 2. 4. 11:30–14:25 N01176, Čt 4. 4. 8:00–10:55 KPECH N03901, Po 8. 4. 10:00–12:55 II.CHK N01908, Út 9. 4. 11:30–14:25 N01176, Po 15. 4. 10:00–12:55 II.CHK N01908, Čt 18. 4. 8:00–10:55 N02144, Po 22. 4. 10:00–12:55 II.CHK N01908, Út 23. 4. 11:30–14:25 N01176, Po 29. 4. 10:00–12:55 II.CHK N01908, Út 30. 4. 11:30–14:25 N01176, Po 6. 5. 10:00–12:55 II.CHK N01908, ...
VLLP0633c/09: Pá 23. 2. 9:30–12:25 PoslMala, St 28. 2. 11:00–13:55 KDCHOT N03005, Čt 29. 2. 11:00–13:55 II.CHK N01908, Pá 1. 3. 9:30–12:25 PoslMala, Čt 7. 3. 11:00–13:55 KPECH N03901, Pá 8. 3. 9:30–12:25 PoslMala, Čt 14. 3. 11:00–13:55 II.CHK N01908, Pá 15. 3. 9:30–12:25 PoslMala, Čt 21. 3. 11:00–13:55 II.CHK N01908, Pá 22. 3. 9:30–12:25 PoslMala, Čt 28. 3. 11:00–13:55 II.CHK N01908, Čt 4. 4. 11:00–13:55 II.CHK N01908, Pá 5. 4. 9:30–12:25 PoslMala, St 10. 4. 8:00–10:55 KDAR N01004, Čt 11. 4. 11:00–13:55 II.CHK N01908, Čt 18. 4. 11:00–13:55 II.CHK N01908, Pá 19. 4. 9:30–12:25 PoslMala, Čt 25. 4. 11:00–13:55 II.CHK N01908, Pá 26. 4. 9:30–12:25 PoslMala, Čt 2. 5. 11:00–13:55 II.CHK N01908, Pá 3. 5. 9:30–12:25 PoslMala, Čt 9. 5. 11:00–13:55 II.CHK N01908, Pá 10. 5. 9:30–12:25 PoslMala, ...
VLLP0633c/10: Čt 22. 2. 9:30–12:25 PoslMala, Pá 23. 2. 10:00–12:55 II.CHK N01908, Čt 29. 2. 9:30–12:25 PoslMala, Pá 1. 3. 10:00–12:55 II.CHK N01908, Čt 7. 3. 9:30–12:25 PoslMala, Pá 8. 3. 8:00–10:55 KPECH N03901, Čt 14. 3. 9:30–12:25 PoslMala, Pá 15. 3. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, St 20. 3. 8:00–10:55 KDAR N01004, Pá 22. 3. 10:00–12:55 II.CHK N01908, Čt 28. 3. 9:30–12:25 PoslMala, Čt 4. 4. 9:30–12:25 PoslMala, Pá 5. 4. 10:00–12:55 II.CHK N01908, Čt 11. 4. 9:30–12:25 PoslMala, Pá 12. 4. 10:00–12:55 II.CHK N01908, Čt 18. 4. 9:30–12:25 PoslMala, Pá 19. 4. 10:00–12:55 II.CHK N01908, Čt 25. 4. 9:30–12:25 PoslMala, Pá 26. 4. 10:00–12:55 II.CHK N01908, Čt 2. 5. 9:30–12:25 PoslMala, Pá 3. 5. 10:00–12:55 II.CHK N01908, Čt 9. 5. 9:30–12:25 PoslMala, Pá 10. 5. 10:00–12:55 II.CHK N01908, ...
VLLP0633c/11: St 21. 2. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 22. 2. 7:30–10:25 N07191, St 28. 2. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 29. 2. 7:30–10:25 N07191, St 6. 3. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 7. 3. 7:30–10:25 N07191, St 13. 3. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 14. 3. 7:30–10:25 N07191, St 20. 3. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 21. 3. 7:30–10:25 N07191, St 27. 3. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 28. 3. 7:30–10:25 N07191, St 3. 4. 10:00–12:55 IGEK N15190, Pá 5. 4. 8:00–10:55 KPECH N03901, St 10. 4. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 11. 4. 7:30–10:25 N07191, St 17. 4. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 18. 4. 7:30–10:25 N07191, St 24. 4. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 25. 4. 7:30–10:25 N07191, Čt 2. 5. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Pá 3. 5. 8:00–10:55 N02144, Čt 9. 5. 7:30–10:25 N07191, Čt 23. 5. 12:30–14:30 F37/365, ...
VLLP0633c/12: Út 20. 2. 12:30–15:25 N07191, Čt 22. 2. 8:00–10:55 N02144, Út 27. 2. 12:30–15:25 N07191, Pá 1. 3. 10:00–12:55 IGEK N15190, Út 5. 3. 12:30–15:25 N07191, Pá 8. 3. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 14. 3. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Pá 15. 3. 10:00–12:55 IGEK N15190, Út 19. 3. 12:30–15:25 N07191, Pá 22. 3. 10:00–12:55 IGEK N15190, Út 26. 3. 12:30–15:25 N07191, Út 2. 4. 12:30–15:25 N07191, Pá 5. 4. 10:00–12:55 IGEK N15190, Út 9. 4. 12:30–15:25 N07191, Pá 12. 4. 10:00–12:55 IGEK N15190, Pá 19. 4. 10:00–12:55 IGEK N15190, Út 23. 4. 12:30–15:25 N07191, Pá 26. 4. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 2. 5. 8:00–10:55 KPECH N03901, Pá 3. 5. 10:00–12:55 IGEK N15190, Út 7. 5. 12:30–15:25 N07191, Pá 10. 5. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 23. 5. 12:30–14:30 F37/357, ...
VLLP0633c/13: Po 19. 2. 10:00–12:55 N01180, Út 20. 2. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Po 26. 2. 10:00–12:55 N01180, Po 4. 3. 10:00–12:55 N01180, Út 5. 3. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Po 11. 3. 10:00–12:55 N01180, Út 12. 3. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Po 18. 3. 10:00–12:55 N01180, Út 19. 3. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Po 25. 3. 10:00–12:55 N01180, Út 26. 3. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Út 2. 4. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Po 8. 4. 10:00–12:55 N01180, Út 9. 4. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Čt 11. 4. 11:00–13:55 KPECH N03901, Po 15. 4. 10:00–12:55 N01180, Po 22. 4. 10:00–12:55 N01180, Út 23. 4. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Po 29. 4. 10:00–12:55 N01180, Út 30. 4. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Po 6. 5. 9:30–12:25 KDAR N01004, Út 7. 5. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, 8:00–10:55 KDCHOT N03005, ...
VLLP0633c/14: Po 19. 2. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Čt 22. 2. 8:30–11:25 N01180, Čt 29. 2. 8:30–12:55 N01180, Po 4. 3. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Čt 7. 3. 8:30–11:25 N01180, Po 11. 3. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Čt 14. 3. 11:00–13:55 KPECH N03901, Po 18. 3. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Čt 21. 3. 8:30–11:25 N01180, Po 25. 3. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Út 26. 3. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Čt 28. 3. 8:30–11:25 N01180, Čt 4. 4. 8:30–11:25 N01180, Po 8. 4. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Čt 11. 4. 8:30–11:25 N01180, Po 15. 4. 8:00–10:55 ARK N01063, Po 22. 4. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Čt 25. 4. 8:30–11:25 N01180, Po 29. 4. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Čt 2. 5. 8:30–11:25 N01180, Čt 9. 5. 8:30–11:25 N01180, Út 14. 5. 10:15–12:15 F37/365, 10:15–12:15 F37/364, Čt 16. 5. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, ...
VLLP0633c/15: Út 20. 2. 9:00–11:55 IKK N13191a, Čt 22. 2. 8:30–11:25 N05190, Út 27. 2. 9:00–11:55 IKK N13191a, Čt 29. 2. 8:30–11:25 N05190, Út 5. 3. 9:00–11:55 IKK N13191a, Čt 7. 3. 8:30–11:25 N05190, Út 12. 3. 9:00–11:55 IKK N13191a, Čt 14. 3. 8:30–11:25 N05190, Út 19. 3. 9:00–11:55 IKK N13191a, Čt 21. 3. 8:00–10:55 KPECH N03901, Čt 28. 3. 8:30–11:25 N05190, Út 2. 4. 9:00–11:55 IKK N13191a, St 3. 4. 8:00–10:55 N02144, Čt 4. 4. 8:30–11:25 N05190, Út 9. 4. 9:00–11:55 IKK N13191a, Čt 11. 4. 8:30–11:25 N05190, Čt 18. 4. 8:30–11:25 N05190, Út 23. 4. 9:00–11:55 IKK N13191a, Čt 25. 4. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Út 30. 4. 9:00–11:55 IKK N13191a, Čt 2. 5. 8:30–11:25 N05190, Út 7. 5. 9:00–11:55 IKK N13191a, Čt 9. 5. 8:30–11:25 N05190, Čt 23. 5. 8:00–10:00 F37/365, ...
VLLP0633c/16: Čt 22. 2. 8:00–10:55 IKK N13191a, St 28. 2. 8:00–10:55 N05190, Čt 29. 2. 8:00–10:55 IKK N13191a, St 6. 3. 8:00–10:55 N05190, Čt 7. 3. 8:00–10:55 IKK N13191a, Čt 14. 3. 8:00–10:55 KPECH N03901, St 20. 3. 8:00–10:55 N05190, Čt 21. 3. 8:00–10:55 IKK N13191a, St 27. 3. 8:00–10:55 N05190, Čt 28. 3. 8:00–10:55 IKK N13191a, St 3. 4. 8:00–10:55 N05190, Čt 4. 4. 8:00–10:55 IKK N13191a, St 10. 4. 8:00–10:55 N05190, Čt 11. 4. 8:00–10:55 IKK N13191a, St 17. 4. 8:00–10:55 N05190, Čt 18. 4. 8:00–10:55 IKK N13191a, St 24. 4. 8:00–10:55 N05190, Čt 25. 4. 8:00–10:55 IKK N13191a, Čt 2. 5. 8:00–10:55 IKK N13191a, Út 7. 5. 11:00–13:55 KDCHOT N03005, Čt 9. 5. 8:00–10:55 N02144, Čt 23. 5. 8:00–10:00 F37/355, 8:00–10:00 F37/358, 8:00–10:00 F37/357, ...
VLLP0633c/17: Po 19. 2. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, Út 20. 2. 8:00–10:55 N05190, Po 26. 2. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, Út 27. 2. 8:00–10:55 N05190, Po 4. 3. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, Út 5. 3. 8:00–10:55 N05190, Po 11. 3. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, Út 12. 3. 8:00–10:55 N05190, Po 18. 3. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, Út 19. 3. 8:00–10:55 N05190, Po 25. 3. 8:00–10:55 ARK N01063, Út 26. 3. 8:00–10:55 N05190, Út 2. 4. 8:00–10:55 N05190, Po 8. 4. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, Pá 12. 4. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Po 15. 4. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, Út 16. 4. 8:00–10:55 N05190, Po 22. 4. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, Po 29. 4. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, Út 30. 4. 8:00–10:55 N05190, Po 6. 5. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, Út 7. 5. 8:00–10:55 N05190, St 15. 5. 10:15–12:15 F37/445, ...
VLLP0633c/18: Po 19. 2. 8:00–10:55 N05190, Pá 23. 2. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, Po 26. 2. 8:00–10:55 N05190, Pá 1. 3. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, Po 4. 3. 8:00–10:55 N05190, Pá 8. 3. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, Pá 15. 3. 8:00–10:55 KDCHOT N03005, Po 18. 3. 8:00–10:55 N05190, Pá 22. 3. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, Út 26. 3. 8:00–10:55 N02144, Pá 5. 4. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, Po 8. 4. 8:00–10:55 N05190, Pá 12. 4. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, Po 15. 4. 8:00–10:55 N05190, Pá 19. 4. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, Po 22. 4. 8:00–10:55 N05190, Pá 26. 4. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, Po 29. 4. 8:00–10:55 N05190, Pá 3. 5. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, Po 6. 5. 8:00–10:55 N05190, Pá 10. 5. 10:00–12:55 I.IKAK N06034, St 15. 5. 10:15–12:15 F37/365, 10:15–12:15 F37/364, ...
VLLP0633c/19: Út 20. 2. 10:00–12:55 MOU N04001, Čt 22. 2. 10:00–12:55 IKII N04012, Út 27. 2. 10:00–12:55 MOU N04001, Čt 29. 2. 10:00–12:55 IKII N04012, Út 5. 3. 10:00–12:55 MOU N04001, Čt 7. 3. 10:00–12:55 IKII N04012, Út 12. 3. 10:00–12:55 MOU N04001, Čt 14. 3. 10:00–12:55 IKII N04012, Po 18. 3. 8:00–10:55 ARK N01063, Út 19. 3. 10:00–12:55 MOU N04001, Po 25. 3. 11:00–13:55 KDCHOT N03005, Čt 28. 3. 10:00–12:55 IKII N04012, Čt 4. 4. 11:00–13:55 KPECH N03901, Út 9. 4. 10:00–12:55 MOU N04001, Čt 11. 4. 10:00–12:55 IKII N04012, Út 16. 4. 10:00–12:55 MOU N04001, Čt 18. 4. 10:00–12:55 IKII N04012, Út 23. 4. 10:00–12:55 MOU N04001, Čt 25. 4. 10:00–12:55 IKII N04012, Út 30. 4. 10:00–12:55 MOU N04001, Čt 2. 5. 10:00–12:55 IKII N04012, Út 7. 5. 10:00–12:55 MOU N04001, Čt 9. 5. 10:00–12:55 IKII N04012, ...
VLLP0633c/20: Út 20. 2. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 22. 2. 10:00–12:55 MOU N04001, Út 27. 2. 8:00–10:55 ARK N01063, Čt 29. 2. 10:00–12:55 MOU N04001, Út 5. 3. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 7. 3. 10:30–13:25 KDCHOT N03005, Út 12. 3. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 14. 3. 10:00–12:55 MOU N04001, Út 19. 3. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 21. 3. 10:00–12:55 MOU N04001, Út 26. 3. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 28. 3. 10:00–12:55 MOU N04001, Út 2. 4. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 4. 4. 10:00–12:55 MOU N04001, Út 9. 4. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 11. 4. 10:00–12:55 MOU N04001, Út 16. 4. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 18. 4. 11:00–13:55 KPECH N03901, Út 23. 4. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 25. 4. 10:00–12:55 MOU N04001, Út 30. 4. 10:00–12:55 IGEK N15190, Čt 2. 5. 10:00–12:55 MOU N04001, Út 7. 5. 10:00–12:55 IGEK N15190, ...
Předpoklady
VLLP0532c Propedeutika II - cvičení && ( VLAN0222p Anatomie II - přednáška || VSAN0333p Anatomie III - př. ) && VLHE0322p Histologie a embryologie II -p && VLBC0422p Biochemie II - přednáška && VLFY0422p Fyziologie II - přednáška
Omezení zápisu do předmětu
Předmět je určen pouze studentům mateřských oborů.
Mateřské obory/plány
Cíle předmětu
Cílem předmětu je naučit studenty základům vyšetřování pacientů v chirurgii a vnitřním lékařství.
Výstupy z učení
Po absolvování předmětu Propedeutika bude student schopen:
- Odebrat u nemocných kompletní anamnézu.
- Provést celkové objektivní fyzikální vyšetření nemocného.
- Bude umět základní interní, neurologické a chirurgické vyšetření pacienta a bude znát základní laboratorní a další diagnostické testy u jednotlivých onemocnění.
- Bude umět provést a zhodnotit EKG křivku, bude schopen rozeznat základní patologické EKG nálezy. Bude schopen popsat fyziologický nález na RTG hrudníku a břicha.
- poznat základní chirurgické nástroje a uvést jejich použití, zvládne obvazovou a imobilizační techniku, základní techniku šití, punkce, kanylace, preparace, cévkování.
Osnova
  • Student absolvuje týdně 7 hodin praktických cvičení rozděleno do 2 výukových celků á 3,5h. Jeden výukový blok je interní doplněný o stáž na anesteziologicko-resuscitační klinice. Druhý je chirurgický doplněný o 1 stáž je na dětské chirurgii a 1 stáž na plastické chirurgii. Ve 13. a 14. týdnů probíhá výuka jen v SIMU, kde je náplní procvičování praktických dovedností.
  • • Interna: Výuka probíhá po studijních skupinách, témata jednotlivých stáží: 1. Základní klinická a pomocná vyšetření laboratorní, zobrazovacích a funkčních diagnostických metod (rtg S a P a břicha, principy UZ, fibroskopických a některých dalších pomocných vyšetření) 2. Speciální anamnéza a vyšetření u plicních onemocnění 3. Speciální anamnéza a vyšetření u srdečních onemocnění 4. Základní patologické obrazy ekg křivky 5. Speciální anamnéza a vyšetření u onemocnění ledvin a močových cest 6. Speciální anamnéza a vyšetření u nemocí GIT, jater 7. Speciální anamnéza a vyšetření u endokrinních nemocí a diabetu 8. Speciální anamnéza a vyšetření u hematologických onemocnění 9. Speciální anamnéza a vyšetření u nemocí periferních artérií a žil 10. Speciální anamnéza a vyšetření u revmatologických a imunologických onemocnění 11. ARK/KARIM/KDAR – celková a lokální anestezie, náplň práce anesteziologa/pracoviště 12. Opakování 13. a 14. SIMU - procvičování praktických dovedností 15. Opakování
  • • Chirurgická část: Výuka probíhá po studijních skupinách, témata jednotlivých stáží: 1. Metabolismus a výživa v chirurgii - výživa enterální, parenterální, diety, bilance tekutin, náhradní roztoky, vnitřní prostředí - ionty a acidobazická rovnováha v chirurgii 2. Infekce v chirurgii – rány, GIT, močové, respirační, sepse, tetanus, vzteklina, atb v chirurgii, hnisavá onemocnění ruky 3. Poranění kloubů, svalů, šlach – otevřené, zavřené, charakteristika, diagnostika, princip léčby. Nauka o ranách – opakování. 4. Poranění nervů a cév, zástava krvácení, náhrada ztráty krve, krevní transfúze, šok a jeho druhy, utonutí, oběšení, úraz el. proudem 5. Zlomeniny – hojení a léčba, poruchy hojení zlomenin, rehabilitace, protetika, posudková činnost 6. Operace – typy, indikace, předoperační příprava, pooperační odezva, rizika a komplikace peroperační a poperační, prevence TEN, atb prevence 7. Základní chirurgické přístupy a výkony: přístupy – hlava, hrudní dutina, břišní dutina, malá pánev (včetně skopických přístupů), končetiny, základní chirurgické výkony - názvosloví 8. úrazová chirurgie – polytrauma, sdružená poranění, hromadná neštěstí, traumaplán, válečná poranění (triage a odsun raněných+ principy ošetření) včetně blast sy, crush sy, 9. Onkochirurgie – klasifikace a šíření nádorů, prevence, organizace onkologické péče. Úvod k transplantacím 10. KPECH - Plastická chirurgie – náplň plastické chirurgie, laloky, ošetření traumatické amputace, omrzliny, popáleniny 11. KDCHOT Dětská chirurgie– specifika dětského pacienta 12. opakování 13. a 14. SIMU - procvičování praktických dovedností 15. opakování
Literatura
    povinná literatura
  • ŠPINAR, Jindřich a Ondřej LUDKA. Propedeutika a vyšetřovací metody vnitřních nemocí. 2., přeprac. a dopl. vyd. Praha: Grada, 2013, 336 s. ISBN 978-80-247-4356-1. URL info
  • ZEMAN, Miroslav a Zdeněk KRŠKA. Chirurgická propedeutika. Třetí, přepracované a do. Praha: Grada Publishing, 2011, 512 stran. ISBN 9788024737706. info
Záložky
https://is.muni.cz/ln/tag/LF:VLLP0633c!
Výukové metody
Praktická výuka u lůžka pacienta na klinikách je (v rozsahu cca 50 % celkového objemu výuky Propedeutiky I až III) doplněna o komplexní spektrum metod simulační výuky na simulátorech s různou měrou věrnosti, trenažérech a virtuálních pacientech. Simulační výuka ústí v následný debriefing (zpětnou vazbou pro studenta). V popředí rovněž stojí problémově orientovaná výuka, kdy se student učí prostřednictvím řešení předloženého problému a také týmově orientovaná výuka, kdy studenti v menších skupinách společně diskutují a vybírají řešení daného problému. Důraz je také kladen na rozvoj měkkých dovedností, vč. tzv. „21st century skills“, tedy zejména na komunikaci, rozhodovací schopnosti, kritické myšlení, krizovou komunikaci a týmovou spolupráci.
Metody hodnocení
Znalosti a dovednosti studentů jsou průběžně sledovány. Studenti musí splnit docházku na jednotlivých klinikách a v SIMU. Předmět je ukončen zkouškou, která má část praktickou, která proběhne v SIMU (OSCE zkouška) a část teoretickou, která je rozdělena na interní a chirurgickou. Teoretické části zkoušky probíhají na jednotlivých chirurgických a interních pracovištích dle domluvy.
Veškeré podrobnosti o konání OSCE zkoušky jsou umístěny v interaktivní osnově předmětu a student je povinen se s nimi seznámit.
Další komentáře
Studijní materiály
Nachází se v prerekvizitách jiných předmětů

Zobrazit další předměty

Předmět je zařazen také v obdobích jaro 2018, jaro 2019, jaro 2020, jaro 2021, jaro 2022, jaro 2023.
  • Statistika zápisu (nejnovější)
  • Permalink: https://is.muni.cz/predmet/med/jaro2024/VLLP0633c