Přihlášení do IS MU
Vodní pohybové pohádky nejen pro předškoláky
logo fakulty
Vodní pohybové pohádky nejen pro předškoláky

Autoři: Vlček, Petr - Pelcová, Veronika - Bodišová, Denisa - Mlnaříková, Eva

Recenzováno

Metodická publikace Vodní pohybové pohádky nejen pro předškoláky přináší podklady rozvíjející pohybovou aktivnost školáků a jejich pozitivní vztah k pohybovým aktivitám a sportu zábavnou formou a motivací prostřednictvím pohádek. Materiál je určen studentům předmětu PdF: ITVp051 Základy plavání a bruslení, dále pak učitelům MŠ a ZŠ a vedoucím volnočasových aktivit. Výuková pomůcka je také dostupná ve verzi pro mobilní zařízení (epub).

Základy suché přípravy v plavání
logo fakulty
Základy suché přípravy v plavání

Autoři: Strašilová, Kateřina - Vajda, Petr - Morávková, Barbora

Výuková publikace Základy suché přípravy v plavání představuje zásobník cviků specifických pro suchou přípravu v plaveckých sportech. Výuková pomůcka je určena především studentům předmětu FSpS: sbp2220 Specializace II – Plavání, ale může inspirovat kohokoliv se zájmem o plavecký sport.

Plavecké cvičení pro pokročilé plavce
logo fakulty
Plavecké cvičení pro pokročilé plavce

Autoři: Strašilová, Kateřina - Vajda, Petr - Hlavoňová, Dita

Výuková publikace Plavecké cvičení pro pokročilé plavce představuje zásobník cviků a drilů pro pokročilé a závodní plavce. Výuková pomůcka je určena především studentům předmětu FSpS: sbp2220 Specializace II – Plavání, ale může inspirovat kohokoliv se zájmem o plavecký sport.

Příklady využití pomůcek v plaveckém výcviku dětí a začátečníků
logo fakulty
Příklady využití pomůcek v plaveckém výcviku dětí a začátečníků

Autoři: Vajda, Petr - Strašilová, Kateřina - Hlavoňová, Dita

Recenzováno

Výuková publikace Příklady využití pomůcek v plaveckém výcviku dětí a začátečníků představuje zásobník cviků a her využívající některé plavecké pomůcky. Jedná se tak o rozšíření plaveckých didaktik, které s různými obměnami vydalo v českém jazyce několik autorů. Výuková pomůcka je určena především studentům předmětu FSpS:np2076 Teorie a didaktika plávání a FSpS: np2025 Didaktika plaveckých sportů a je také dostupná ve verzi pro mobilní zařízení (epub).

První pomoc ve školských zařízeních
logo fakulty
První pomoc ve školských zařízeních

Autoři: Kubíková, Zdeňka - Turin, Radek - Sebera, Martin - Zuchová, Barbora - Zaoral, Petr - Novotný, Martin

Kurz První pomoc ve školských zařízeních byl zpracován jako podpůrný výukový materiál pro studenty magisterského studia FSpS MU První pomoc ve školských zařízeních. Vysvětluje základní pojmy záchrany tonoucího a je doplněn videomateriálem z bakalářské práce Bc. Viktora Póče. Odkazuje na některé další zdroje informací k dané problematice. Materiál je použit v předmětu První pomoc ve školských zařízeních (np001p).

Halliwickova metoda plavání
logo fakulty
Halliwickova metoda plavání

Autoři: Pacholík, Viktor - Sebera, Martin - Huta, Petr - Blahutková, Marie

Materiál Halliwickova metoda plavání se používá ve stejnojmenném předmětu na FSpS (np922). Tato metoda plavání je jednou z cest, jak překonat problémy u dětí, které vykazují anxiozní pocity z plavání nebo z plaveckého prostředí. Jde o metodu plavání určenou zejména pro handicapované děti, ale její využití je mnohem širší a lze ji uplatnit také u zdravých osob s různými problémy (anxiozní pocity, potíže s kontaktem s vodou, obtížný pohyb ve vodě z nerůznějších …více

?
   

Výpis dle:   fakulty   oborů   klíčových slov

Zpět na e-publikace | Co je e-kniha?